הידרופוביה – טיפול פחד ממים לכל הגילאים

ילד שחווה חרדה ממים מרגיש חוסר שליטה הוא אינו מסוגל ליהנות מהים או הבריכה.

הידרופוביה של ילדים יכולה לנבוע מסיבות שונות:

חוויה של מחנק ממים בזמן רחצה באמבטיה או בזמן חפיפת השיער יכולה לגרום לילד קטן טראומה ופחד ממים. דימוי עצמי נמוך – ילד שהוא חסר ביטחון בחברה יפתח לעיתים חרדות גם במים. חוויה מבעיתה של כמעט-טביעה בים או בבריכה בגיל צעיר, ללא “חוויה מתקנת” שבאה בעקבותיה, עלולה להותיר עקבות טראומטיים הבאים לידי ביטוי בחרדת-מים. אבא או מדריך שחייה שזרק ילד למים וגרם לו לבהלה, לבליעת מים או להרגשה של חוסר שליטה – חוויה שעלולה להשאיר עקבות שליליים לגבי התקרבות למים.

מטרת הטיפול

הפחתת הפחד והחשש מהמים עד להעלמתו הקניית עצמאות ובטחון בעת השהייה במים הקניית שליטה בסגנון שחייה אחד או יותר.

הטיפול בפחד מים:

מתן תמיכה צמודה למטופל לכל אורך הדרך. הענקת תחושה של קבלה ולגיטימציה לפחדים ולחששות המטפל לא יכריח להכניס ראש למים, לא יזרוק אותו למים ולא יעשה דבר ללא הסכמת המטופל.

הטיפול בפחד מים

הטיפולים מתקיימים בבריכת איילון אשר נבנתה במיוחד לילדים ולמבוגרים החוששים ממים ובהתאם ליכולותיהם ולצרכיהם. הבריכה מקורה ומחוממת כל השנה לטמפ’ מים של 33.5 מעלות. תנאים אשר יקנו למטופל שקט , שלווה ובטחון ואפשרות להתרכז רק בנדרש ממנו.בבריכה תהיה התקרבות איטית וחשיפה מדורגת לכניסה למים, תוך כדי לימוד מיומנויות ציפה, שליטה גופנית, והסתגלות מנטאלית לסביבה המימית.מלבד התרגול הפיזי צריך עבודה קוגנטיבית וחשיפת הפוביה באופן ממשי ועימות ישיר עם הגירוי שמעורר את החרדה הקשה הזאת.

כדי להפסיק לפחד ממים ולהתחיל לאהוב אותם – צריך להיות בתוכם.

חייבים להיות סבלניים לא להלחיץ את הילד או המדריך אם רוצים לטפל בפחד בצורה נכונה”, “מאוד חשוב לעבוד על נשימה נכונה, יש הרבה אנשים ששוחים עם הראש בחוץ ומפחדים להכניס את הראש למים. מעבר לזה שהם רואים את עומק המים וחווים מעין פחד גבהים או פחד של איבוד שליטה, הם למעשה לא יודעים לנשום נכון. כשהילד או המבוגר שולטים בנשימה ונושמים נכון, הם יכולים לשלוט בפחד מהמים”.“במהלך הטיפול חשוב כל הזמן לדבר עם הילד ולהגיד לו שאנו שומרים עליו והוא אינו לבד. לחזק אותו ולהסביר לו שהוא יכול לשהות במים ולצוף, והוא נוכח בזה ומרגיש את התהליך בחוויה הפיזית. חשוב להדגיש שזה טיפול פרטני שנע על פי הקצב האישי של הילד. העובדה הזו גם גורמת לילד להרגיש בטוח יותר, כשהוא זה שמכתיב את הקצב של העבודה. הילד זקוק לתחושת ביטחון, ולפני הכול יש לבנות מערכת יחסים של אמון. בלי אמון של הילד במדריך, הפחד לא ישתחרר”.ששחרור הפחד ממים מתבסס על הקניית חוויות טובות ונעימות הקשורות לסביבה מימית. כדי שיוכלו להפסיק לפחד ממים, הילדים (וגם המבוגרים) צריכים ללמוד מחדש לשהות בהם. “מהות הצלחת הטיפול היא שילוב יחס של כבוד, סבלנות ומודעות לחשיבות השחייה לכל אדם וילד”, “שכן פרט לעובדה שהשחייה היא ספורט בריא המפעיל את כל שרירי הגוף, היא גם משפיעה על נפש האדם בפרמטרים שונים”.

למה אנחנו?

1. ממוקם במרכז הארץ, קרוב לקניון גבעתים!
4. שמירה על רמת ניקיון גבוהה במהלך כל היום
2. בריכה לימודית וטיפולית ללא רעש סביבתי
5. מדריכים ומטפלים מנוסים ומקצועיים שמלבד הכשרתם נבחרו בגלל אהבתם הגדולה למים, ללימוד ולהדרכה
3. יחס אישי ופרטני ולימוד בקבוצות קטנות והומוגניות
6. מגוון טיפולים ייחודיים בעיות קשב וריכוז, בעיות גב ואוכלוסיה עם צרכים מיוחדים

אודות

מרכז השחייה איילון בגבעתיים מהווה מרכז מקצועי ומיוחד השואף למצוינות בתחום המים ומקור השראה לאורח לחיים בריא. כל ספורטאי השואף להישגים נדרש לשלב באימוניו פעילויות בתחום המים ולפתח יכולות אתלטיות לענף בו הוא עוסק.
מרכז השחייה איילון מעניק מגוון רב של פעילויות בענף המים ובריכות השחייה. לימוד שחייה, הפעלת תינוקות במים, חוגי שחייה, פעילויות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים, הידרותרפיה ופעילות שיקומית, התעמלות במים ואימוני כושר אישי במים ועוד. המרכז מותאם וממוקם במרכז גבעתיים (ע”י קניון גבעתיים).

ייחודו בצוות המדריכים והמאמנים המקצועיים.
הבריכה הוקמה במיוחד לפעילויות לימוד, אימון ותרגול ללא רעשי סביבה. מיקוד האימון, הלימוד ותשומת הלב המרבית מעניק למרכז את הבידול המיוחד שמביא לתוצאות יעילות. בבריכת איילון לימוד השחייה והתרגול נעשה בקבוצות קטנות והומוגניות תוך שילוב ההדרכה עם המאמנים והמדריכים הבכירים ביותר מאפשר עבודה אישית ומיוחדת, מתן זמן איכות מקסימלי ותשומת לב מרבית עם הגעה לתוצאות אופטימליות. תנאי הסביבה המיוחדים של המרכז בתוספת מיטב מאמני ומדריכי העל העוסקים בעבודתם מתוך אהבת המים והמקצוע מעניקים לו את ייחודו ומאפשרים לנו את הייחודיות למתן הספק למידה נכון.

צוות מרכז השחייה נבחר עפ”י אמות מידה גבוהות ביותר תוך דגש לתנאי סביבה ולמידה המאפשרים תוצאות מקצועיות והישגים מרשימים עם חתירה למצוינות תמידית. הצוות עובר הכשרה נוספת וממוקדת לתחום עיסוקו תוך שהמרכז מקפיד לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מאמני ומדריכי המרכז משתתפים כל העת בהשתלמויות ובפיתוח מתמיד בתחומים השונים.

מרכז השחייה איילון מהווה בית להיות בו למטפלים, למאמנים ולמדריכי השחייה הבכירים ביותר.
מרכז השחייה איילון מהווה מוקד משפחתי וחברתי לחיים ספורטיביים ובריאים.
מרכז השחייה איילון שואף להיות מרכז לימוד אקדמי להכשרת הדור הבא בענף המים.
מרכז השחייה איילון שואף תמיד למצוינות ולהישגים בתחומי הלימוד והטיפול במים
מרכז השחייה שואף לחנך ולהטמיע את אורח החיים הספורטיבי מינקות עד בגרות מלאה תוך דגש מעמיק בענף השחייה והמים.
קרא עוד… קרא עוד...
חוג שחייה לילדים בקיץ, הידרותרפיה לילדים

החוגים שלנו

חוג שחייה שנתי ללא הורים

לחץ לפרטים

קורס שחייה לילדים

לחץ לפרטים

שעורי שחייה פרטיים לילדים

לחץ לפרטים