שחיית תינוקות עם הורים

שחיית תינוקות מתחילה מגיל 3 חודשים ועד גיל 4.5 שנים.
הפעילות מתבצעת בבריכה קסומה, חמימה ומקורה יחד עם ההורים.
הפעילות תורמת לתינוקות ולהורים זמן איכות מושלם, חוויה משותפת, מקרבת ומלאת הנאה, המשרה שלווה ורוגע במים החמימים עם שירים והרבה אהבה.
התרגילים והמשחקים המגוונים עוזרים לחיזוק השרירים, לשיפור שיווי המשקל והקואורדינציה, לפיתוח מערכת הנשימה ולחיזוק חגורת הכתפיים.
הקבוצות מחולקות לגילאים ובהתאם להתפתחות המוטורית של התינוק.
הבריכה מחוממת בטמפ’ 33 מעלות (בבריכה רגילה הטמפ’ של המים 27 מעלות) ומותאמת במיוחד עבור הצרכים של התינוק מבחינת רמת הכלור הנמוכה והסירקולציה הגבוהה.
בימי החורף חלל הבריכה והמלתחות מחוממים כדי שנשמור על הפיצפונים שלנו.
הבריכה באישור ופיקוח משרד הבריאות

טווח גילאים: מגיל 3 חודשים ועד גיל 4.5 שנים

מספר מפגשים: פעם בשבוע

יתרונות בריאותיים:

מספר מילימטרים מעל פני המים נוצרת שכבה של אדים המנקה את הגוף מליחה מיותרת ומקלה מאד על הנשימה. זאת בעיקר כשיש הפרש טמפרטורה בין המים לאוויר שמעל. לא מעט ילדים הסובלים ממחלות נשימתיות, קשיי נשימה ואסטמה מופנים לפעילות אקווה אירובית על מנת לשמור על נפח ריאות תקין, לחזק את מנגנון הנשימה ולתחזק סיבולת לב-ריאה. מחקר חדש שנערך בארץ בחודשי החורף לתינוקות מוכיח כי תחלואת תינוקות השוחים בחורף לעומת תינוקות שלא משתתפים בפעילות, נמוך בהרבה לטובת התינוקות ששוחים. שחייה כמו כל פעילות גופנית, מחזקת ומעודדת את המערכת החיסונית ומסייעת בהפחתת תחלואי החורף ולהתמודדות של הגוף איתם.

מטרות חברתיות

מטרות חברתיות:

חצי שעה של הפעלה, שכולה חוויה נפלאה וזמן איכות מושלם לתינוק עם ההורה. השילוב בין מים לתינוקות הוא שילוב טבעי, הרי משם הגענו… .הפעילות תורמת לתינוקות ולהורים חוויה משותפת, מקרבת ומלאת הנאה, המשרה שלווה ורוגע במים עבור רבים מהתינוקות משמשת הפעילות הקבוצתית במים ניסיון ראשון למפגש פעיל עם ילדים אחרים. דרך הפעילות הם לומדים להכיר אחד את השני. בגיל שנתיים מתחילות אינטראקציות של ממש בין הילדים (מפתחים כישורים חברתיים). הפעילות במים מחזקת את הביטחון העצמי של הפעוט ובצורה ישירה את תהליך לימוד השחייה של הילד בשלב מאוחר יותר.

מטרות חברתיות

מטרות פיזיולוגיות:

מרחב המים הינו אוסף של גירויים תחושתיים ומוטוריים, המתחברים אל הילד בהרמוניה. התרגילים והמשחקים המגוונים עוזרים לחיזוק השרירים, לשיפור שיווי המשקל והקואורדינציה, לפיתוח מערכת הנשימה ולחיזוק חגורת הכתפיים. בשל העדר כוח הכבידה התינוקות מסוגלים להתנועע במים באופן חופשי ובטווחי תנועה גדולים יותר מאשר ביבשה. בכל תנועה שמבצע התינוק במים הוא נתקל בהתנגדות שיוצרים המים. התנועה כנגד ההתנגדות גורמת לחיזוק שריריו המתפתחים של הפעוט. מאחר ובמים אין נקודות תמיכה יציבות, התינוק חייב לשמור על שיווי משקלו במנחים שונים, ועל ידי כך לומד להשתמש בשרירי היציבה שלו באופן יעיל. הציפה מאפשרת לתינוק להתנסות במנחים חדשים הדורשים הפעלה של שרירים שונים. הפעילות במים מפתחת יכולת זיכרון וביצוע הוראות (קשב) ומשפרת את המיומנות המוטורית העדינה והגסה. המים החמים מאפשרים להרפות את השרירים. התחושה מרגיעה ומשחררת ניתן להגיע לטווח תנועה גדול, וכל זאת תוך הנאה, שירה והמון אהבה.

מטרות חברתיות

קצת על הבריכה:

הפעלת הפעוטות נערכת בבריכה שמיועדת ומתאימה לצרכים של הפעוטות. טמפרטורת המים בין 33-34 מעלות. מערכת בקרה ממוחשבת וחכמה שבודקת את איכות המים , רמת כלור, מודדת את כל מכלולי הבריכה ומפקדת על המערכות : חיטוי, סינון וחימום המים במשך 24 שעות ביממה. הבריכה מפוקחת ע”י משרד הבריאות , מתבצעת דגימה מוסמכת באופן שוטף דגימת המים נלקחת למעבדה לבדיקה בקטריאלית למי הבריכה. בבריכה קיים מפעיל בריכות מוסמך. בבריכה ישנן מקלחות (המתחם מחומם), לוקרים ופינות החתלה לתינוקות. הבריכה פתוחה בכל ימות השנה.

מטרות חברתיות

מה צריך להביא לשחיית תינוקות?

חיתול שחייה רב פעמי – ניתן לרכוש במרכז איילון. ללא חיתול מתאים לא תתאפשר כניסה למים. מגבת לתינוק. בגד ים ומגבת להורה.

מטרות חברתיות

מומלץ:

להאכיל תינוק יונק עד שעה לפני מועד הפעילות והזנה אחרת עד שעתיים לפני מועד הפעילות. להביא סבון ושמפו לרחצת התינוק לאחר הפעילות. אם מגיעים שני הורים אז כמובן שכדאי להביא מצלמה כדי שתוכלו לתעד את השחיין הקטן שלכם. לעיתים מגיע צלם (אנו מודיעים לכם מראש) שמצלם אתכם ואת התינוק במים ומתחת למים. זהו תיעוד נפלא ומזכרת מצוינת. חשוב להתאים עד כמה שניתן את הפעילות ללוח הזמנים של התינוק: שעות יקיצה, שינה, אכילה וכד’ לשיתוף פעולה אופטימאלי.

מטרות חברתיות

מתי לא להגיע לבריכה?

טרם עבר 36 שעות מקבלת החיסון. שלשולים 38 מעלות חום פצעים פתוחים מחלות מדבקות דלקות עיניים דלקות אוזניים נא ליצור קשר עם המשרד להשלמת השיעורים

מטרות חברתיות

הפסקת פעילות:

במידה ומכל סיבה שהיא אתם לא יכולים להמשיך נא להודיע שבוע לפני תחילת החודש הבא והתשלום יוחזר. אנו מאמינים בחינוך לאורח חיים בריא וספורטיבי. חשוב לזכור: שחייה לומדים כל השנה !!! *** חשוב לדעת : כל ילד מתפתח באופן ובקצב משלו ולכן ישנם ילדים שבאופן טבעי זמן ההסתגלות למים ולסביבה החדשה יהיה יותר לאט או מהר. קחו את הזמן באיזי , בסוף הכל מתחבר וקורה !!!!

למה אנחנו?

1. ממוקם במרכז הארץ, קרוב לקניון גבעתים!
4. שמירה על רמת ניקיון גבוהה במהלך כל היום
2. בריכה לימודית וטיפולית ללא רעש סביבתי
5. מדריכים ומטפלים מנוסים ומקצועיים שמלבד הכשרתם נבחרו בגלל אהבתם הגדולה למים, ללימוד ולהדרכה
3. יחס אישי ופרטני ולימוד בקבוצות קטנות והומוגניות
6. מגוון טיפולים ייחודיים בעיות קשב וריכוז, בעיות גב ואוכלוסיה עם צרכים מיוחדים

אודות

מרכז השחייה איילון בגבעתיים מהווה מרכז מקצועי ומיוחד השואף למצוינות בתחום המים ומקור השראה לאורח לחיים בריא. כל ספורטאי השואף להישגים נדרש לשלב באימוניו פעילויות בתחום המים ולפתח יכולות אתלטיות לענף בו הוא עוסק.
מרכז השחייה איילון מעניק מגוון רב של פעילויות בענף המים ובריכות השחייה. לימוד שחייה, הפעלת תינוקות במים, חוגי שחייה, פעילויות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים, הידרותרפיה ופעילות שיקומית, התעמלות במים ואימוני כושר אישי במים ועוד. המרכז מותאם וממוקם במרכז גבעתיים (ע”י קניון גבעתיים).

ייחודו בצוות המדריכים והמאמנים המקצועיים.
הבריכה הוקמה במיוחד לפעילויות לימוד, אימון ותרגול ללא רעשי סביבה. מיקוד האימון, הלימוד ותשומת הלב המרבית מעניק למרכז את הבידול המיוחד שמביא לתוצאות יעילות. בבריכת איילון לימוד השחייה והתרגול נעשה בקבוצות קטנות והומוגניות תוך שילוב ההדרכה עם המאמנים והמדריכים הבכירים ביותר מאפשר עבודה אישית ומיוחדת, מתן זמן איכות מקסימלי ותשומת לב מרבית עם הגעה לתוצאות אופטימליות. תנאי הסביבה המיוחדים של המרכז בתוספת מיטב מאמני ומדריכי העל העוסקים בעבודתם מתוך אהבת המים והמקצוע מעניקים לו את ייחודו ומאפשרים לנו את הייחודיות למתן הספק למידה נכון.

צוות מרכז השחייה נבחר עפ”י אמות מידה גבוהות ביותר תוך דגש לתנאי סביבה ולמידה המאפשרים תוצאות מקצועיות והישגים מרשימים עם חתירה למצוינות תמידית. הצוות עובר הכשרה נוספת וממוקדת לתחום עיסוקו תוך שהמרכז מקפיד לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מאמני ומדריכי המרכז משתתפים כל העת בהשתלמויות ובפיתוח מתמיד בתחומים השונים.

מרכז השחייה איילון מהווה בית להיות בו למטפלים, למאמנים ולמדריכי השחייה הבכירים ביותר.
מרכז השחייה איילון מהווה מוקד משפחתי וחברתי לחיים ספורטיביים ובריאים.
מרכז השחייה איילון שואף להיות מרכז לימוד אקדמי להכשרת הדור הבא בענף המים.
מרכז השחייה איילון שואף תמיד למצוינות ולהישגים בתחומי הלימוד והטיפול במים
מרכז השחייה שואף לחנך ולהטמיע את אורח החיים הספורטיבי מינקות עד בגרות מלאה תוך דגש מעמיק בענף השחייה והמים.
קרא עוד… קרא עוד...
חוג שחייה לילדים בקיץ, הידרותרפיה לילדים

החוגים שלנו

חוג שחייה לגילאי 4.5 – 3 שנים עם הורים

לחץ לפרטים

הידרותרפיה לפעוטות – איך נעשה הטיפול?

לחץ לפרטים