הידרותרפיה

הידרותרפיה הינה שיטת טיפול באמצעות מים שתפקידה לחזק את הגוף והנפש, לסייע בהפחתת כאב ולהביא לבריאותו המקסימלית של המטופל.
הידרותרפיה מיועדת למגוון רחב של גילאים החל מתינוקות וילדים קטנים, נשים הריוניות ועד למבוגרים ואנשי הגיל השלישי.
הידרותרפיה מתאימה לטיפול בבעיות פיזיולוגיות כגון: קשיי התפתחות, מחלות ניווניות, בעיות מוטוריות, קושי ביציבה ושיווי משקל, כאבי גב, שרירים מוחלשים, פריצת דיסק וכן מתאימה גם כשיטת טיפול טובה במקרים של בעיות נפשיות.
כמו כן, הידרותרפיה היא פתרון יעיל לשיקום עבור אנשים שעברו פגיעות ופצעיות שכתוצאה מהן חלה היחלשות בעצמות ובשרירים ומומלצת לחולי פרקינסון וחולי פיברומיאלגיה.
הידרותרפיה לילדים מסייעת במצבים של מחלות, נכויות או מוגבלויות שונות ומתאימה לילדים עם צרכים מיוחדים, בעיות נפשיות, בעיות רגשיות והתפתחותיות.
בתור הורים לילדים שסובלים מאחד מהמקרים שצוינו לעיל, כדאי לכם להכיר את הפתרון של הידרותרפיה לילדים כי הוא יכול לשפר באופן משמעותי וניכר את איכות החיים של ילדיכם.
הידרותרפיה עבור הילדים נעשית בבריכה טיפולית עם טמפרטורת מים מותאמת כאשר המטפל נמצא במים ביחד עם המטופל ומלווה אותו לאורך טיפולו. 
היתרון הגדול לטיפול באמצעות מים הוא שמתחת למים ניתן לבצע תרגילים רבים שמחוץ למים היה קשה מאוד ולעיתים אף לא ניתן לבצע.
במים התנעות קלות ופשוטות יותר לביצוע כיוון שהגוף צף ומרגיש קל יותר. בנוסף, בתרגילים מסוימים המים יוצרים התנגדות קלה לתנועת הגוף של הילד וזה אימון טוב עבורו למשל במקרים של חיזוק שרירים.
יתרון נוסף ומשמעותי לטיפול במים בעיקר עבור ילדים הוא האווירה הרגועה והנעימה ששוררת בבריכה לעומת טיפול שמתקיים בקליניקה או מרפאה של מטפל. הילדים מתמסרים לטיפול ורואים אותו כמעין חוג וחוויה כייפית שהם מחכים לה.
כשמחפשים מקום שמעניק טיפול במים במרכז, חשוב לוודא שמדובר במקום מסודר ומאורגן שמעסיק מטפלים אחראים ומוסמכים ומעניק לכל מטופל טיפול שמותאם לצרכיו.  
אנו במרכז השייחה איילון מעניקים טיפולי הידרותרפיה בגבעתיים ודואגים לתת לכל מטופל יחס אישי ולהתאים עבורו את הטיפול הטוב ביותר בהתחשב במצבו.
תוכלו למצוא אצלנו מגוון טיפולים כגון: הידרותרפיה למבוגרים, טיפולי וואטסו, טיפולי הידרופוביה וטיפולי ג’הרה.
מחפשים מקום שיוכל להעניק לילדיכם טיפול במים במרכז? -טיפולי הידרותרפיה בגבעתיים הם אחד הדברים שתוכלו למצוא אצלנו במרכז השחייה איילון.
מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לסייע לכם לטפל בבעיה ולהפיג את הכאב!
חוג שחייה בתל אביב