שחייה

המילה שחייה אוצרת בתוכה עולם עצום וחשוב לפעילות החיים , כמו לכל מיומנות גם לה יש צורך נרכש, תוך שלכל אדם מינקות ,קיים הכישרון האישי לכל דבר, עצם השחייה היא בעיקרה, מכלול מערכת הכישורים הנדרשת כדי להתקדם במים , שחייה – לנוע בתוך המים, צלילה, או ציפה, באמצעות הגפיים ,ובעזרת תנועות הגוף, היא ספורט תחרותי, ופעילות גופנית מהמעלה הראשונה המאפשרת את פיתוח שרירי הגוף, ובנוסף את סיבולת לב – ריאה והקיבולת הריאתית, וידוע כי ענף השחייה הוא ענף הספורטהיחיד שבו כמעט ולא קיימות פציעות ספורט, עצם העיסוק בשחייה בשונה מענפי ספורט אחרים גורם לספורטאי לפעול על כל קבוצות השרירים. המים נעימים ומרגיעים ותחושת הידע לנוע בתוכם מגבירה את השקט ותורמת רבות לריכוז ולפתוח היכולת המחשבתית, והקואורדינציה בתנועות הגוף.

יתרונות השחייה:

שחייה היא פעילות גופנית מאוד פופלרית ויעילה. מבחינה פיזית – גופנית ,היא תורמת לפיתוח וחיזוק של כל שרירי הגוף עם דגש על חגורת הכתפיים , מעודדת שריפת קלוריות, משפרת יכולת אירובית, מזרזת את חילוף החומרים שלנו ובכך היא משפרת ומחטבת את מבנה הגוף שלנו. אימון נכון ישפר כמעט את כל מרכיבי הכושר הגופני של גוף האדם: שיפור סיבולת לב ריאה, שיפור המהירות, חיזוק מפרקים ( אין שחיקה ולחץ על המפרקים ועמוד השדרה) כמו בריצה או ברכיבה , לכן מספר הפציעות נמוך יחסית לעומת ענפי ספורט אחרים. הכל עקב תכונות המים . המים לוקחים את מירב העומס, משקל הגוף שלנו במים הוא כ- 5% ממשקלו ביבשה ולכן הורדת העומס על המפרקים במים מאפשרים לנו ליהנות מטווחי תנועה גדולים יותר. בנוסף היא טובה לקואורדינציה, השחייה מפעילה את השרירים המקבילים של הכתפיים ובכך עוזרת לשפר את היציבה ופיתוח סיבולת לב ריאה.
הדעה הרווחת היום ששחייה היא הפעילות הרב גונית הטובה ביותר
תכונות המים הנפלאות מאפשרות תנועתיות בטווחי תנועה גדולים יותר, דבר התורם לשיפור יכולת הגמישות.

ברובד הנפשי:

כל התמדה בפעילות גופנית מגבירה לנו את האנרגיה ועוזרת להתמודד עם מצבי מתח וחרדה ויש את הסיפוק העצמי שאנו יכולים לשלוט על הגוף מבחינת המראה (חיטוב הגוף) ומבחינת שיפור יכולת גופנית. זוהי דרך מושלמת לשחרור כעסים ומתחים ולחיבור טוב יותר בין הגוף לנפש.

מרכז שחייה איילון, בריכת שחייה, שחיית תינוקות