הידרותרפיה למבוגרים

הידרותרפיה – טיפול במים (הידרו-מים, תרפיה-טיפול)
טיפול במים המנצלת את תכונות המים למטרות שיקום וריפוי ומטפלת בכל הבעיות האורתופדיות לפני ואחרי ניתוחים, לאחר תאונות, כאבי גב (פריצות דיסק, בלט, שינויים ניווניים) כאבי צוואר הנובעים מפריצת דיסק, מתיחת שריר כתוצאה מעומס יתר על שרירי הצוואר, מתח זו טכניקתנפשי, הסובלים מפיברומיאלגיה, נדודי שינה ואי שקט, דלקות בגידים, רצועות ומפרקים, החלפת ברכיים ועוד.
שיטה זו תורמת לשיקום וחיזוק של שרירים, פרקים ועצמות ומאפשרת לטפל בכאבי שרירים, בעיות גב ונכויות. תכונות המים מאפשרות להביא את המטופל למצב בו ניתן לטפל בו ללא חשיפה של המטופל למאמץ העלול לפגוע בו עוד יותר.

למים סגולות מרפא נפלאות שאין ביבשה כגון : אובדן תחושת משקל שמאפשר לנו לחזק שרירים, מקל על הנשימה בכך שגורם לריאות לעבוד בלחץ גדול יותר, תורם להרפיה ולהפגת מתחים, חום המים והלחץ ההידרוסטטי (שהוא לחץ המים על הגוף) מפחיתים כאב ומסייעים במניעת התהוות של בצקות, סילוק פסולת ונוזלים מצטברים. בנוסף, התנגדות המים מאפשרת לבצע טיפולים המסייעים לשמירה על שיווי משקל, חיזוק השרירים ושיקום של הגב. כך למעשה ניתן להגיע למצב בו מופחת הלחץ על עמוד השדרה, מוגדלים טווחי התנועה, זרימת הדם משתפרת ועוד מגוון תהליכים פיזיולוגיים מתרגשים בגוף התורמים לפיזיותרפיסטים לטפל בכל מטופל בצורה הטובה ביותר. לפי הגישה ההוליסטית, פעילות זו אינה מתייחסת רק לפן המוטורי, אלא גם לתרומה הרגשית והחברתית של הטיפול ההידרותרפי, בפיתוח יכולות עצמאות וביטחון עצמי.

למי מומלץ שיקום במים?

הפעילות מתאימה לכל אחד, בכל גיל, והיא מסייעת לטיפול במגוון בעיות ולהקלה במצבים שונים: בעיות גב- פריצות דיסק, בלט, היצרות בתעלה עקמת כאבים ועוד. כאבים צוואר – כתוצאה מפריצת דיסק, שינויים ניווניים, ממתח נפשי וכו’ אנשים עם בעיות נוירולוגיות (פרקינסון, ניווני שרירים לסוגיהם) לאחר אירוע מוחי (CVA) ושיתוק מוחיק (CP) חינוך מיוחד – אוטיזם, פיגור מבוגרים הסובלים מתסמונות שונות והפרעות רגשיות בעיות קואורדינציה ויציבה, היפוטוניה וטונוס מוגבר מבוגרים עם בעיות אורתופדיות שונות, מגבלות גופניות ונכויות פיזיות מבוגרים עם חולשת שרירים לאחר החלפת ברכיים, מפרקים, קרע בשריר לחולים בטרשת נפוצה, בריחת סידן ואוסטאופורוזיס אנשים הסובלים מכאבים כרוניים מופשטים כגון פיברומיאלגיה ומחלות פרקים בעיות הנובעות משינויים ניווניים כתוצאה מגיל נשים בהריון ונשים לאחר לידה בעלי עודף משקל מבוגרים וקשישים עם קשיי יציבה וחוסר שיווי משקל מטופלים לאחר החלפת ירך, ניתוחי ברכיים או לאחר שברים ומצבים בהם אסורה נשיאת משקל ודריכה. כל אלה יכולים להתחיל טיפול במים מוקדם יותר מאשר ביבשה. עבור מבוגרים עם שיתוק ונוקשות שרירים, השהייה במים החמים מהווה מקור שחרור והנאה וגורמת באופן פיזיולוגי להפחתת טונוס שרירי ולהורדת תחושת הכאב. מטרת הטיפול במים להחזיר את המטופל לתפקוד מלא במהירות האפשרית ובחלק מהמקרים למנוע או להפחית את החמרת המצב הקיים.

יתרונות הטיפול:

יתרונות הטיפול:

שיפור חילוף חומרים שיפור הולכת הדם הקטנת הנוקשות במפרקים שיפור היציבה הפגת חרדות שיפור המודעות הגופנית שיפור הדימוי העצמי הפחתת לחץ על עמוד השדרה והמפרקים הגדלת טווחי תנועה הזרמת אנרגיה הפחתת כאבים ,הפחתת עייפות ומתחים גופניים שיפור הנשימה וסיבולת לב ריאה בריכת איילון הינה בריכה שמותאמת לטיפולים מבחינת חום המים שהינו 33 מעלות, עומק הבריכה קבוע ומאפשר למטפל גישה נוחה למטופל לכל אורך הטיפול. בנוסף ישנו ציוד נלווה המאפשר למטפלים והפיזיותרפיסטים לבצע מגוון רחב של טיפולים המותאמים עבור כל מטופל ומטופל על פי צרכיו וחומרת הפציעה או הבעיה. במרכז השחייה איילון מועסקים המטפלים הטובים ביותר בתחומם לאחר שנבחרו בקפידה יתרה. הצוות גם נשלח להשתלמויות והכשרות שונות על מנת להעמיק את הידע אשר ביחד עם הניסיון הרב שלהם מאפשר להם להעניק לכל מטופל את הטיפול הטוב ביותר שניתן.

יתרונות הטיפול

1.תחושת רגיעה ושיפור באיכות החיים הקשורה לבריאות פיזית ובבריאות נפשית
3.הפחתת כאבים, הפחתת עייפות ומתחים גופניים
2.הגדלת טווחי תנועה במפרק, המרצת מחזור הדם וחיזוק השרירים והשלד.
4.העלאת האלסטיות והגמישות במפרקים

טיפולים שלנו

הידרותרפיה לפעוטות – איך נעשה הטיפול?

לחץ לפרטים

הידרותרפיה לילדים

לחץ לפרטים

טיפול – וואטסו Watsu

לחץ לפרטים


אודות

מרכז השחייה איילון בגבעתיים מהווה מרכז מקצועי ומיוחד השואף למצוינות בתחום המים ומקור השראה לאורח לחיים בריא. כל ספורטאי השואף להישגים נדרש לשלב באימוניו פעילויות בתחום המים ולפתח יכולות אתלטיות לענף בו הוא עוסק.
מרכז השחייה איילון מעניק מגוון רב של פעילויות בענף המים ובריכות השחייה. לימוד שחייה, הפעלת תינוקות במים, חוגי שחייה, פעילויות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים, הידרותרפיה ופעילות שיקומית, התעמלות במים ואימוני כושר אישי במים ועוד. המרכז מותאם וממוקם במרכז גבעתיים (ע”י קניון גבעתיים).

ייחודו בצוות המדריכים והמאמנים המקצועיים.
הבריכה הוקמה במיוחד לפעילויות לימוד, אימון ותרגול ללא רעשי סביבה. מיקוד האימון, הלימוד ותשומת הלב המרבית מעניק למרכז את הבידול המיוחד שמביא לתוצאות יעילות. בבריכת איילון לימוד השחייה והתרגול נעשה בקבוצות קטנות והומוגניות תוך שילוב ההדרכה עם המאמנים והמדריכים הבכירים ביותר מאפשר עבודה אישית ומיוחדת, מתן זמן איכות מקסימלי ותשומת לב מרבית עם הגעה לתוצאות אופטימליות. תנאי הסביבה המיוחדים של המרכז בתוספת מיטב מאמני ומדריכי העל העוסקים בעבודתם מתוך אהבת המים והמקצוע מעניקים לו את ייחודו ומאפשרים לנו את הייחודיות למתן הספק למידה נכון.

צוות מרכז השחייה נבחר עפ”י אמות מידה גבוהות ביותר תוך דגש לתנאי סביבה ולמידה המאפשרים תוצאות מקצועיות והישגים מרשימים עם חתירה למצוינות תמידית. הצוות עובר הכשרה נוספת וממוקדת לתחום עיסוקו תוך שהמרכז מקפיד לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מאמני ומדריכי המרכז משתתפים כל העת בהשתלמויות ובפיתוח מתמיד בתחומים השונים.

מרכז השחייה איילון מהווה בית להיות בו למטפלים, למאמנים ולמדריכי השחייה הבכירים ביותר.
מרכז השחייה איילון מהווה מוקד משפחתי וחברתי לחיים ספורטיביים ובריאים.
מרכז השחייה איילון שואף להיות מרכז לימוד אקדמי להכשרת הדור הבא בענף המים.
מרכז השחייה איילון שואף תמיד למצוינות ולהישגים בתחומי הלימוד והטיפול במים
מרכז השחייה שואף לחנך ולהטמיע את אורח החיים הספורטיבי מינקות עד בגרות מלאה תוך דגש מעמיק בענף השחייה והמים.
קרא עוד… קרא עוד...
חוג שחייה לילדים בקיץ, הידרותרפיה לילדים