הידרותרפיה לפעוטות – איך נעשה הטיפול?

הידרותרפיה – טיפול במים (הידרו-מים, תרפיה-טיפול) זו טכניקת טיפול במים המנצלת את תכונות המים למטרות שיקום וריפוי.
הטיפול נעשה בבריכת איילון שהינה בריכה טיפולית עם מים חמימים. הטיפול יתמקד בחיזוק השרירים, מנח הראש, שיפור שיווי המשקל ועידוד סימטריה גופנית. אנו מתאימים את התרגילים למצבו הספציפי של התינוק תוך דגש על הפן הרגשי. ההורים שותפים ומלווים בטיפול ומוצגים להם תרגילים רבים בהם יכולים להשתמש.
הידרותרפיה מכוונת לילדים בעלי איחור התפתחותי מסוים, בעלי טונוס שרירים גבוה או נמוך, בעיות נשימה שונות, או בעיות התפתחות אחרות המצריכות טיפול.
על פי המכון להתפתחות הילד, תינוק אשר לא זוחל עד גיל שנה ייבדק על ידי רופא התפתחותי, נוירולוג ויישלח לפיזיותרפיסט אשר ינחה את ההורים לתרגילים מסוימים. כבר בגיל 8 חודשים אם רואים שהתינוק לא מיישר ידיים בזמן שהייה על הבטן ולא מתהפך לשני הצדדים רצוי להתחיל בטיפול.

יתרונות הטיפול

1.זמן האיכות עם ההורים בשילוב תכונותיהם המרגיעות והמהנות של המים נותנות יתרון גדול להידרותרפיה לתינוקות.
3.כמו כן, המים אשר מהווים מקום נוסף לתינוק להתנסות בו, משפרים את מסוגלותו לקראת העתיד וכישוריו הסנסומוטוריים.
2.כוח ההתנגדות של המים מאפשר הפעלה של מגוון שרירים אשר יעזרו לתינוק לעלות לשלב מתקדם יותר בדרך התפתחותו.
4.

טיפולים שלנו

הידרותרפיה לילדים

לחץ לפרטים

הידרותרפיה למבוגרים

לחץ לפרטים

טיפול – וואטסו Watsu

לחץ לפרטים


אודות

מרכז השחייה איילון בגבעתיים מהווה מרכז מקצועי ומיוחד השואף למצוינות בתחום המים ומקור השראה לאורח לחיים בריא. כל ספורטאי השואף להישגים נדרש לשלב באימוניו פעילויות בתחום המים ולפתח יכולות אתלטיות לענף בו הוא עוסק.
מרכז השחייה איילון מעניק מגוון רב של פעילויות בענף המים ובריכות השחייה. לימוד שחייה, הפעלת תינוקות במים, חוגי שחייה, פעילויות לילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים, הידרותרפיה ופעילות שיקומית, התעמלות במים ואימוני כושר אישי במים ועוד. המרכז מותאם וממוקם במרכז גבעתיים (ע”י קניון גבעתיים).

ייחודו בצוות המדריכים והמאמנים המקצועיים.
הבריכה הוקמה במיוחד לפעילויות לימוד, אימון ותרגול ללא רעשי סביבה. מיקוד האימון, הלימוד ותשומת הלב המרבית מעניק למרכז את הבידול המיוחד שמביא לתוצאות יעילות. בבריכת איילון לימוד השחייה והתרגול נעשה בקבוצות קטנות והומוגניות תוך שילוב ההדרכה עם המאמנים והמדריכים הבכירים ביותר מאפשר עבודה אישית ומיוחדת, מתן זמן איכות מקסימלי ותשומת לב מרבית עם הגעה לתוצאות אופטימליות. תנאי הסביבה המיוחדים של המרכז בתוספת מיטב מאמני ומדריכי העל העוסקים בעבודתם מתוך אהבת המים והמקצוע מעניקים לו את ייחודו ומאפשרים לנו את הייחודיות למתן הספק למידה נכון.

צוות מרכז השחייה נבחר עפ”י אמות מידה גבוהות ביותר תוך דגש לתנאי סביבה ולמידה המאפשרים תוצאות מקצועיות והישגים מרשימים עם חתירה למצוינות תמידית. הצוות עובר הכשרה נוספת וממוקדת לתחום עיסוקו תוך שהמרכז מקפיד לפעול בסטנדרטים הגבוהים ביותר, מאמני ומדריכי המרכז משתתפים כל העת בהשתלמויות ובפיתוח מתמיד בתחומים השונים.

מרכז השחייה איילון מהווה בית להיות בו למטפלים, למאמנים ולמדריכי השחייה הבכירים ביותר.
מרכז השחייה איילון מהווה מוקד משפחתי וחברתי לחיים ספורטיביים ובריאים.
מרכז השחייה איילון שואף להיות מרכז לימוד אקדמי להכשרת הדור הבא בענף המים.
מרכז השחייה איילון שואף תמיד למצוינות ולהישגים בתחומי הלימוד והטיפול במים
מרכז השחייה שואף לחנך ולהטמיע את אורח החיים הספורטיבי מינקות עד בגרות מלאה תוך דגש מעמיק בענף השחייה והמים.
קרא עוד… קרא עוד...
חוג שחייה לילדים בקיץ, הידרותרפיה לילדים